Maszyny takie jak żurawie kojarzą się przede wszystkim z ogromnymi konstrukcjami spotykanymi na placach budowy. W praktyce jednak mniejsze warianty stacjonarne (słupowe lub przyścienne) tych urządzeń są bardzo często wykorzystywane w produkcji przemysłowej. To sprawny i wygodny sposób przenoszenia ładunków o wadze sięgającej nawet kilku ton. Rozwiązanie tego typu pozytywnie wpłynie na komfort pracowników w stworzonym przez Ciebie środowisku pracy. Sprawdź, dlaczego powinieneś wybrać urządzenia od Interfork!
Żurawie słupowe
Żuraw słupowy Beta 100 |
Żuraw słupowy Beta 200 |
Żuraw słupowy Beta 250 |
Żuraw słupowy Beta 300 |
Żuraw słupowy Beta 400 |
Żuraw słupowy Beta 500 |
Żuraw słupowy Beta 700 |
Żurawie przyścienne |
Żuraw przyścienny Gamma 200 |
Żuraw przyścienny Gamma 300 |
Żuraw przyścienny Gamma 400 |
Żuraw przyścienny Gamma 500 |
Żuraw przyścienny Gamma 700 |
Żurawie stacjonarne – pomoc w zasięgu ręki
W dzisiejszych czasach jednym z często wykorzystywanych sprzętów w codziennej pracy magazynowej, warsztatowej lub produkcyjnej są żurawie. To urządzenia dźwignicowe, w których mechanizmy podnoszenia i opuszczania, takie jak np. wciągniki, chwytaki podciśnieniowe, poruszają się po specjalnym ramieniu. Jest ono mocowane np. na słupie (wariant słupowy) zamontowanym na fundamencie. Może być także przytwierdzone do ściany lub filaru (model przyścienny). Pole robocze żurawia słupowego i przyściennego ograniczone jest wysięgiem ramienia, kątem obrotu ramienia oraz wysokością podnoszenia.
Żuraw przyścienny
Niewątpliwą zaletą stacjonarnego żurawia przyściennego jest to, że nie zajmuje on powierzchni podłogi. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość lepszej optymalizacji przestrzeni dostępnej w zakładzie produkcyjnym. Możesz ulokować go w miejscu, w którym wpłynie pozytywnie na płynność odbywającej się produkcji. Z uwagi na to, że to urządzenie jest zawieszone na wysokości, zaimplementujesz je bez najmniejszych obaw o to, że wystąpi np. konieczność każdorazowego omijania go podczas jazdy wózkiem widłowym z paletą. Szybko stanie się naturalną i bardzo użyteczną częścią środowiska pracy.
Oprócz nośnych ścian betonowych lub podpór hali stacjonarny żuraw przyścienny można również przymocować do maszyn i instalacji. Pozwala to na stworzenie bardzo złożonej i funkcjonalnej linii produkcyjnej. Jej wydajność zauważalnie wzrośnie po zaimplementowaniu urządzenia umożliwiającego bezproblemowe przenoszenie ładunków o wadze sięgającej nawet kilku ton. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku zakładów przemysłowych i warsztatów, które w czasie pracy operują najczęściej dużymi i nieporęcznymi podzespołami.
Żuraw słupowy
Z kolei żuraw słupowy obrotowy pozwala w optymalny i ekonomiczny sposób ukształtować indywidualne procedury robocze. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieją np. ograniczenia wysokości, a niezbędne są maksymalne wysokości podnoszenia. Sprzęt tego typu wyróżnia się stabilnością i znacznym udźwigiem, dzięki czemu będzie przez długi czas służyć w zakładzie w sposób niezawodny. Jest przy tym dostępny w dwóch wariantach: Alpha i Beta, które różnią się wielkością filaru u podstawy.
Zaoferować możemy dobór modelu stacjonarnego (słupowego lub przyściennego) według indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dysponujemy urządzeniami o napędzie elektrycznym i ręcznym oraz o zróżnicowanym udźwigu. Jeśli nie wiesz, które z tych rozwiązań sprawdzi się najlepiej w zakładzie, chętnie przyjrzymy się Twojej sytuacji i zaproponujemy model najbardziej adekwatny do panujących warunków i zapotrzebowania.
Żuraw słupowy i przyścienny – szerokie zastosowanie
Specjalistyczne żurawie stacjonarne to urządzenia, które przystosowane są nie tylko do pracy na zewnątrz, ale także wewnątrz hal i pomieszczeń. W naszym asortymencie dostępne są modele przyścienne i słupowe, również o niskiej budowie konstrukcyjnej. W praktyce oznacza to większą wysokość podnoszenia w stosunku do wersji standardowej. Przydaje się to w wielu różnych sytuacjach i znacząco ułatwia np. kwestie związane z załadunkiem pojazdów ciężarowych.
W wielu przypadkach słupowe żurawie stacjonarne są świetnym rozwiązaniem. Nadają się zarówno do niskich pomieszczeń i prac modernizacyjnych oraz w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku. Niezależnie od tego, jakie konkretnie zastosowanie będzie mieć sprzęt w Twoim zakładzie, możesz od niego oczekiwać najwyższej jakości i niezawodnego działania w każdych warunkach.
Do stacjonarnych żurawi słupowych i przyściennych zaproponować możemy dodatkowe elementy, takie jak: wciągniki łańcuchowe, linowe, balansery sprężynowe lub chwytaki podciśnieniowe. Osprzęt tego typu pozwala na sprawną realizację nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć – z wielką precyzją. Wyróżnia się przede wszystkim łatwością montażu i obsługi – pracownicy bez problemu wykorzystają go w celu wykonania powierzonych im zadań.
Interfork – bogaty wybór urządzeń dźwigowych
Jeśli uważasz, że żuraw stacjonarny słupowy lub przyścienny może przydać się w Twoim zakładzie, to z wielką chęcią zajmiemy się dostarczeniem Ci takiej maszyny. Oferujemy wyłącznie sprzęt najwyższej jakości, który wyróżnia się niezawodnym i sprawnym działaniem. Z pewnością wpłynie pozytywnie na wydajność codziennej pracy. Skontaktuj się z nami w celu umówienia szczegółów zakupu lub uzyskania porady na temat tego, czy w Twojej sytuacji najlepiej sprawdzi się stacjonarny wariant słupowy, czy przyścienny!