Left Banner

Trawersy do wózków widłowych

Wykorzystanie wózków widłowych w zakładach produkcyjnych, magazynach i na placach składowych może być znacznie szersze dzięki takim produktom, jak trawersy. Te specjalne nakładki na widły wyposażone są w specjalny hak umożliwiający zawieszenie ładunku za pomocą lin lub łańcuchów i przewożenie go w takiej formie do wyznaczonego miejsca. Trawersy do wózków widłowych oferowane są przez nasz sklep w dwóch rodzajach:

Aktywne filtry

 • Trawers TWJ

  0,00 zł

  Przewożenie i podnoszenie w magazynach ładunków innych niż paletowe wymaga odpowiedniego rozwiązania technicznego. Oferowane przez Interfork trawersy typu TWJ to akcesoria, dzięki którym tradycyjny wózek widłowy może zmienić swoje przeznaczenie i funkcjonować na zasadach dźwigu transportowego. Odpowiednio skonstruowana kieszeń z hakiem może być zamontowana na widle dowolnego wózka o typowych parametrach i zablokowana za pomocą specjalnej śruby. Pojedynczy trawers TWJ zapewnia wygodę z uwagi na możliwość jednoczesnego podwieszenia dwóch ładunków, jeśli pozwalają na to ich parametry i waga. Dostępne modele umożliwiają przewożenie i podnoszenie ładunków o wadze do 1,5, do 3.0 i do 5,0 ton. Produkt posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

 • Trawers TWD

  1 053,00 zł

  Trawersy TWD do wózków widłowych to praktyczne akcesoria pozwalające na przewożenie dużych i ciężkich ładunków w stanie podwieszonym. Konstrukcja złożona ze specjalnej belki łączącej w sobie dwie kieszenie jest przystosowana parametrami do montażu na widłach tradycyjnego wózka. Belka pomiędzy kieszeniami uzupełniona jest o specjalny hak pozwalający na podwieszenie ładunku. Oferowane w naszym sklepie trawersy TWD są całkowicie bezpieczne dzięki specjalnej blokadzie umieszczonej w bocznej części konstrukcji. Odpowiednio zaprojektowana dwustronna śrubowa blokada uniemożliwia przesuwanie się podwieszonego ładunku. Trawersy z dwiema kieszeniami są przeznaczone do dużych ładunków. Dostępne w sklepie Interfork modele są przystosowane do przewożenia ciężarów o wadze do 8 ton.

 • Trawersy typu TWJ – zakładane na jedną widłę.
 • Trawersy typu TWD – zakładane na dwie widły.

Zarówno jedne jak i drugie posiadają pojedynczy hak i zbliżone kategorie udźwigu z tym, że model TWD jest też dostosowany do wagi ładunku o wartości 8 ton. Zastosowanie trawersów w wózkach wysokiego podnoszenia umożliwia przewożenie opakowań materiałów sypkich, worków, a także urządzeń podwieszanych na linie, które nie mogą być przenoszone ręcznie z uwagi na duży ciężar. Kieszenie parametrami dostosowane są do formatu tradycyjnych wideł. Trawersy do wózków widłowych są w pełni bezpieczne dzięki specjalnej śrubowej blokadzie, która uniemożliwia zsunięcie się kieszeni z obciążeniem podczas transportu.